ممکن است خیلی از ما احساس کنیم مضطرب یا سردرگم هستیم، غمگین، بی تحرک، نگران، گیج، خسته، تنها یا ممکن است همه اینها را باهم حس کنیم. مشاوران ما برای اینکه از این دوران به خوبی عبور کنیم توصیه کردند که هرکدام از ما یک برنامه سلامتی داشته باشیم، برای خودمان، برای خانواده‌مان و حتی برای همکارانمان.
آنها به نکات خیلی مفیدی اشاره کردند من میخواهم بعضی از آنها را با شما اشتراک بگذارم.
نکته شماره۱:
کارهای معمول خود را ادامه دهید یا کارهای جدیدی شروع کنید، به موقع بخوابید و به موقع بیدار شوید، لباس بپوشید و ورزش کنید، دوش بگیرید، به موهایتان برسید و ظرف ها را بشویید، کودکان را مشارکت دهید تا یک برنامه خانوادگی داشته باشید.
نکته شماره۲:
بادیگران در ارتباط باشید، با خانواده، دوستان و همکاران خود به صورت تصویری تماس برقرار کنید. درمورد احساسات تان با آنها صحبت کنید و از آنها بپرسید که چه احساسی دارند.به طور منظم با آنها در ارتباط باشید خصوصا با افرادی که تنها هستند.
نکته شماره۳:
سرگرمی های لذت بخشی داشته باشید. دسته جمعی آواز بخوانید، مطالعه کنید، آشپزی کنید، پازل درست کنید، خیاطی یا بافتنی یا کارهای مورد علاقه دیگر انجام دهید.
نکته شماره۴:
لیستی از نگرانی هایتان درست کنید و در طول روز همه نگرانی هایتان را یادداشت کنید و به خودتان اجازه دهید که در زمان خاصی از روز به آنها فکر کنید، این یک تکنیک مشهور و‌موثر است.
نکته شماره۵:
تمرین هایی را برای حفظ سلامتی انجام دهید. مدیتیشن و تمرین های ذهن آگاهی مناسب هستند، از اپلیکیشن های مرتبط استفاده کنید. ورزش کنید. یک دفتر شکرگزاری داشته باشید و هر روز ۳ مورد از چیزهایی که بخاطر آنها سپاسگزار هستید را در آن بنویسید. به خودتان و دیگران برای داشتن یک روز عالی تبریک بگویید.
نکته شماره 6:
مثبت فکر کنید. افکار منفی باعث ایجاد استرس و اضطراب، اختلال خواب، بی اشتهای، اختلال در تمرکز، کم شدن انرژی و خستگی می‌شود، اخبار و اطلاعات را فقط از طریق منابع معتبر کسب کنید. آنی مک‌کی، بنیان‌گذار موسسه رهبری تله‌ئوس و یکی از نویسندگان کتاب رهبری بنیادین می‌گوید: نارضایتی هم مسری و واگیردار است. او می‌گوید «احساسات منفی شما مثل یک آتش‌سوزی گسترش پیدا می‌کند. ارزش این را دارد که روز بدتان را با حال خوب عوض کنید، نه فقط برای دلپذیرتر کردن و پربارتر کردن روزتان، بلکه برای خوب کردن حال اطرافیتان.»
فراموش نکنید که هنوز خیلی از کارهارا می توان انجام داد مثل موسیقی، خانواده، مطالعه، آواز خواندن، خندیدن، امیدوار بودن، مطمئن شوید که از آنها لذت میبرید.
شاون اچور، نویسنده کتاب مزیت خوشحالی می‌گوید «خوشحالی یک انتخاب است.» حتی وقتی اتفاق ناراحت‌ کننده‌ای رخ می‌دهد.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه